2023-11-02

700 tys. złotych do wykorzystania na projekty społeczne w Inowrocławiu. Rusza nabór wniosków do Funduszu utworzonego przez CIECH i EEW!

Właśnie ruszył nabór wniosków do Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych w ramach którego podmioty działające na terenie Inowrocławia będą mogły wnioskować o 15 grantów o łącznej wartości 700 tys. zł. Trzy granty – każdy do wysokości 100 tys. złotych, cztery granty do wysokości 50 tys. złotych oraz osiem mikro-grantów – każdy do wysokości 25 tys. złotych – tak przedstawia się pełna lista dostępnego dofinansowania dla projektów społecznych, które sfinansują wspólnie CIECH Soda Polska i EEW Energy from Waste. Nabór wniosków odbywa się na stronie www.funduszdlainowroclawia.pl i potrwa do 30 listopada 2023 r.

Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych to wspólna inicjatywa fundatorów – firm: CIECH Soda Polska i EEW Energy from Waste. Realizowany jest w ramach projektu Inowrocław Nowa Energia, obejmującego budowę instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie kompleksu CIECH Soda Polska w Inowrocławiu. Inwestorzy planują, że realizacja przedsięwzięcia rozpocznie się w 2024 roku i potrwa około trzech lat.

Na dofinansowanie ze środków wyasygnowanych przez CIECH Soda Polska i EEW Energy from Waste mogą liczyć zgłaszający inicjatywy cenne społecznie, aktywizujące lokalną społeczność i zwiększające zaangażowanie mieszkańców miasta w relacje dobrosąsiedzkie. Pomysłodawcy mogą aplikować, proponując projekty z kilku wyodrębnionych obszarów tematycznych: (1) edukacja dzieci, młodzieży i dorosłych; (2) ochrona środowiska; (3) zdrowie i zdrowy tryb życia; (4) sport; (5) promocja miasta i gminy Inowrocław; (6) walka z wykluczeniem społecznym; (7) młodzież na rynku pracy; (8) aktywizacja seniorów; (9) kultura.

Inicjatywy można zgłaszać za pośrednictwem strony www.funduszdlainowroclawia.pl wypełniając formularz udostępniony w serwisie. Organizatorzy zaplanowali specjalny Dzień Otwarty, podczas którego zainteresowani będą mogli uzyskać wsparcie w przygotowaniu wniosku. Specjaliści pomogą w wypełnieniu formularza, wyjaśnią ewentualne wątpliwości i odpowiedzą na pytania mieszkańców. Planowana data Dnia Otwartego Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych to 17 listopada (piątek) a indywidualne spotkania odbędą się w siedzibie CIECH Soda Polska w Inowrocławiu. Zapisy można składać na adres kontakt@funduszdlainowroclawia.pl (WAŻNE: obowiązuje wcześniejsze umówienie na konkretną godzinę!).

Wnioskodawcą o wsparcie z Funduszu może być podmiot zarejestrowany w mieście lub gminie Inowrocław i tu prowadzący swoją działalność. Inicjatywa, którą organizacja czy grupa mieszkańców chcą zgłosić, musi dotyczyć działań na obszarze gminy lub miasta. Propozycja może pochodzić zarówno od organizacji pozarządowych czy społecznych, takich jak fundacje czy stowarzyszenia, jak również od wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych.

Projekty można zgłaszać za pośrednictwem strony www.funduszdlainowroclawia.pl do 30 listopada 2023 r. Wyniki naboru zostaną ogłoszone na przełomie roku, a wybrane do dofinansowania projekty będą realizowane w 2024 roku.

EEW Energy from Waste i CIECH Soda Polska zachęcają do zadawania pytań na adres mailowy kontakt@funduszdlainowroclawia.pl.

INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
Copyright 2024 by Inowrocław. Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych