2024-06-12

KS Cuiavia Inowrocław podnosi poprzeczkę. Innowacje zmierzą wyniki młodych zawodników

Kolejna realizacja projektu, dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Wsparcia Inicjatyw Społecznych – inowrocławski klub sportowy Cuiavia zakupił innowacyjny system do monitorowania wyników zawodników: fotokomórki oraz nadajniki GPS. Dzięki wprowadzeniu tego nowoczesnego rozwiązania, trenerzy mogą na bieżąco śledzić postępy młodych zawodników. Pozwoli to osiągać jeszcze lepsze wyniki i rozwijać umiejętności techniczne sportowców, co z pewnością przełoży się na sukcesy sportowe.
Elektroniczne systemy monitorowania sportowców są coraz bardziej popularnymi narzędziami, wykorzystywanymi w różnych dyscyplinach sportowych. Pozwalają zbierać dane dotyczące sprawności ruchowej, dynamiki, ilości pokonanych kilometrów podczas treningu i meczu, zwrotność, szybkość reakcji, przydatne do treningu interwałowego. Dzięki zebranym informacjom trenerzy i sami sportowcy mogą na bieżąco analizować stan fizyczny swoich podopiecznych. Poprzez śledzenie ruchów zawodników, systemy mogą pomóc w optymalizacji techniki, co prowadzi do poprawy wyników sportowych. Tego rodzaju rozwiązania mają również znaczenie w trosce o zdrowie sportowców. Umożliwiają obserwacje obciążenia treningowego i zmęczenia, co pomaga w zapobieganiu przeciążeniom i urazom.

– Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi pomiarowych, dokładnie możemy analizować wyniki naszych młodych sportowców i optymalizować rozwiązania treningowe pod indywidualne potrzeby każdego z nich. Minęły już czasy, gdy podstawowym narzędziem pracy trenera był zeszyt i ręczny stoper. Teraz wspomagają nas nowoczesne technologie – podkreśla Marcin Lewandowski, Wiceprezes Zarządu KS Cuiavia Inowrocław.

Zastosowana bezprzewodowa technologia, którą od kilku tygodni stosuje KS Cuiavia Inoworocław cechuje się wysoką dokładnością pomiarową. Stwarza możliwość przeprowadzania w czasie rzeczywistym najpopularniejszych testów diagnostycznych. Wszystkie dane sportowców rejestrowane są z dokładnością 1/1000s.

Sprzęt pozwala opracowywać indywidualne programy treningowe. Na podstawie zebranych danych, trenerzy mogą tworzyć bardziej dostosowane do potrzeb sportowców plany pracy. Dodatkowo monitorowanie w czasie rzeczywistym ułatwia szybkie dostosowywanie intensywności i objętości treningów w zależności od aktualnej kondycji sportowca.

– Jak pokazują badania rośnie liczba młodych ludzi, którzy nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej. Stąd tak ważne jest promowanie troski o kondycję fizyczną i zapraszanie dzieci do trenowania różnych dyscyplin sportu. Od kilku lat jako Qemetica Soda Polska wspieramy różne drużyny i kluby sportowe w naszym mieście i regionie. Teraz dzięki środkom wyasygnowanym w ramach Funduszu ta pomoc dociera jeszcze szerzej, co mamy nadzieję – przełoży się na jeszcze więcej młodych ludzi z Inowrocławia uprawiających sport każdego dnia – podkreśla Tomasz Molenda, prezes zarządu Qemetica Soda Polska.

Zakup nowoczesnego sprzętu przez KS Cuiavia Inoworcław nie byłby możliwy, gdyby nie dofinansowanie ze środków otrzymanych z Funduszu Wsparcia Inowrocławskich Inicjatyw Społecznych. Fundusz to wspólna inicjatywa fundatorów – firm: Qemetica Soda Polska i EEW Energy from Waste Polska. Ma związek z realizację projektu Inowrocław Nowa Energia. To inwestycja, która zakłada budowę instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie kompleksu Qemetica Soda Polska w Inowrocławiu. Inwestorzy planują, że budowa zakładu rozpocznie się w 2024 roku i potrwa około trzech lat. Pełna lista zwycięskich inicjatyw dostępna jest na stronie www https://funduszdlainowroclawia.pl.

INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
Copyright 2024 by Inowrocław. Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych