Zrealizowane projekty

Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada”

Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Sercem polskiego teatru Inowrocław stał się po raz czwarty, organizując również w marcu (18-23.03.) Tydzień Teatru Arlekinadę. Doroczne święto muzyki, sztuki aktorskiej i literatury odbywało się w kilku miejscach na kulturalnej mapie Inowrocławia. Koncert Magdaleny Kumorek z zespołem, muzyczna podróż do świata polskiej muzyki ludowej i poezji Bolesława Leśmiana, monodram Szymona Majewskiego, spotkanie autorskie z Magdaleną Szpunar i spektakl „Jesteś za krucha na ten świat” w wykonaniu Inowrocławskiego Teatru Otwartego – to tylko niektóre pozycje z bogatego programu artystycznego wydarzenia. Przy okazji Tygodnia Teatru po raz dwudziesty pierwszy odbył się również Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada”, promujący młode talenty.
Na deskach inowrocławskiego teatru zaprezentowały się młodzieżowe zespoły teatralne z całej Polski, a ich występy oceniało jury w składzie: Marta Nieradkiewicz, Marta Kuligowska, Tomasz Wasilewski i Łukasz Wudarski.

Kujawy przyciągają młodych aktorów, reżyserów, artystów różnych dziedzin sztuki, którzy prezentują swoje dokonania szerszej publiczności. Tego rodzaju inicjatywy nie tylko ubogacają życie kulturalne miasta i regionu, ale inspirują, motywują i skłaniają do przemyśleń. Inowrocław staje się na kilka dni stolicą polskiego teatru, dzięki staraniom wielu instytucji i miłośników sztuki. Zwieńczeniem święta muz w Inowrocławiu był koncert „Ørganek MTV Unplugged”.

INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
Copyright 2024 by Inowrocław. Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych