Zrealizowane projekty

Popularyzacja Akrobatyki Sportowej na arenie miasta i powiatu Inowroclaw oraz kraju

Stowarzyszenie Klub Akrobatyki Sportowej Akro Sól Inowrocław

Prawie 400 młodych sportowców z 30 klubów z całego kraju wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Akrobatycznych „Pierwszy krok sportowy”, które odbyły się w weekend 15-17 marca br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu. Ambitne aranżacje uczestników zawodów, wyjątkowa atmosfera i duch rywalizacji fair play wpisywały się w klimat spotkania zawartego w kalendarzu zawodów akrobatyki sportowej przez Polski Związek Gimnastyczny i określanego jako małe mistrzostwa Polski.

Wydarzenie pod patronatem Elżbiety Piniewskiej, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wojciecha Piniewskiego pełniącego funkcję Prezydenta Miasta Inowrocławia, już po raz trzeci gościło na Kujawach. Medale i nagrody wręczali prezes zarządu CIECH Soda Polska Tomasz Molenda, radny Rady Miejskiej Jarosław Kopeć oraz zastępca kierownika miejskiego OSiR Henryk Procek.

Setki młodych zawodników i zawodniczek, którzy przybyli do Inowrocławia, pokazują, że tu bije serce polskiej akrobatyki. To sport widowiskowy, wymagający miesięcy przygotowań, koncentracji i doskonałego opanowania warsztatu. Tegoroczna edycja, w efekcie zaangażowania Miasta Inowrocław oraz licznych instytucji, społeczności rodziców dzieci oraz dzięki środkom z Funduszu Wsparcia Inowrocławskich Inicjatyw Społecznych, to poprzeczka zawieszona bardzo wysoko dla organizatorów kolejnych edycji.

Organizatorem zawodów był inowrocławski Klub Akrobatyki Sportowej Akro-Sól, wspierany przez Miasto Inowrocław, Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu oraz sponsorów.

INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
Copyright 2024 by Inowrocław. Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych