Zrealizowane projekty

Wdrożenie innowacji w szkoleniu dzieci i młodzieży w piłce nożnej w mieście i gminie Inowrocław

Klub Sportowy Cuiavia

Klub Sportowy Cuiavia Inowrocław na początku czerwca zrealizował pokazowy trening z wykorzystaniem zakupionego sprzętu w ramach projektu. Zaprezentowani sprzęt i możliwości poprawy szkolenia zawodników w perspektywie długoterminowej. 3 czerwca podczas obchodów Dnia Dziecka z Cuiavią, które odbyły się na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków został przeprowadzony pokazowy trening prowadzony przez zawodników drużyny Seniorów dla młodszych adeptów AP Cuiavia Inowrocław.

Utworzono dodatkowo tzw. miasteczko piłkarskie, aby każdy z przybyłych dzieci i młodzieży mógł „wypróbować” trening z nowym sprzętem. Trenerzy KS Cuiavia posiadający licencje trenerskie asystowali młodym adeptom. W trakcie pokazu wykorzystany został zakupiony sprzęt sportowy:

– Zestaw Apex Athlete Series (tracker+kamizelka);
– System do oceny treningu motorycznego WITTY;
– System do oceny treningu motorycznego WITTY(zestaw 2 bramkowy)
– Mur treningowy
– Tablica treningowa XL
– Tablica treningowa OS
– Siatka celownicza do piłki nożnej 732×244
– Siatka celownicza do piłki nożnej 500×200
– rebounder dwustronny one team 120×120
– Narzutki treningowe 80 sztuk (4 kolory)
– Piłka 5 GIOCO II

Dzięki wprowadzeniu do treningu nowoczesnego sprzętu uzyskano efekt w postaci większego zainteresowania treningami wśród zawodników, a także podniesienia poziomu szkolenia sportowego wśród grup młodzieżowych AP Cuiavia.

7 czerwca 2024 r. odbył się planowany w ramach projektu Turniej dla uczniów klas 1-3 szkół Ppdstawowych podczas, którego uczniowie rywalizowali między szkołami w formie zabawy i integracji piłkarskiej. Uczniowie mogli wykorzystać do rozgrywek zakupione z projektu narzutki. Pomiędzy meczami zostało przygotowane miasteczko piłkarskie w ramach, którego zaprezentowano uczniom i nauczycielom sprzęt zakupiony w ramach projektu.

Klub Sportowy Cuiavia Inowrocław prowadzi regularne zajęcia sportowe i treningi na inowrocławskich obiektach sportowych.

INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
INOWROCŁAW.
Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych
Copyright 2024 by Inowrocław. Fundusz Wsparcia Inicjatyw Społecznych